کتاب بیش یادگیری

اثر اسکات یانگ از انتشارات نشر نوین توسعه - مترجم: مریم شبیری-ادبیات کانادا

آیا تا بحال به این فکر کرده‌اید که بیش از ظرفیت‌هایتان از خودتان انتظار داشته باشید؟ آیا تا بحال فراتر از حاشیه توانایی‌های فعلی‌تان قدم برداشته‌اید؟ آیا چیزی را بیش از حد معمول یادگرفته‌اید؟ آیا تا بحال لذت و اثر بیشتر یادگرفتن را چشیده‌اید؟

این کتاب راهکارهایی را برای بیشتر یادگرفتن در اختیارتان قرار می‌دهد. شاید به همین دلیل است که واژه بیش یادگیری را معرف بهتری برای این فرایند می‌دانیم.

نویسنده کتاب با جمع‌آوری تجربیات افراد موفق که فراتر از مدرسه و دانشگاه قدم برداشته‌اند، به تفصیل به واژه بیش یادگیری پرداخته است. به تعریف وی بیش یادگیری عبارتست از تلاش برای آموختن کاربردیِ مهارت یا دانشی خاص در زمانی کوتاه با استفاده از استراتژی‌های خاص.

این کتاب به شما کمک می‌کند تا در وهله اول به توانایی‌هایتان ایمان بیاورید و به سمت آنچه تا کنون برایتان غیر ممکن می‌نمود، قدم بردارید.
چرا بیش‌یادگیری اهمیت دارد؟
بیش‌یادگیری دقیقاً چیست؟ با آنکه معرفی گروهی برگزیده از افراد خودآموخته را با نشان‌دادن نمونه‌هایی از ویژگی‌های غیرمتعارف یادگیری آغاز کردم اما برای ادامه به مطلب جامع‌تری نیاز داریم. در اینجا تعریف ناقصی از بیش‌یادگیری آمده است:

بیش یادگیری: استراتژی‌ای سخت و خود محور (خود هدایتگر) برای کسب مهارت‌ها و اطلاعات.

اولاً، بیش‌یادگیری استراتژی است. استراتژی، یگانه راه‌حل ممکن برای مشکلی خاص نیست اما شاید راه حل خوبی باشد.

ثانیاً، بیش یادگیری خودمحور است. این یعنی خود شما تصمیم می‌گیرید که چه چیزی را یاد بگیرید و چرا. خود محوری، فرد هدایت‌کننده پروژه را مشخص می‌کند نه محل انجام آن را.

نهایتاً اینکه، بیش‌یادگیری تلاشی فشرده است. تمامی بیش یادگیرانی که دیده شده‌اند، برای به حداکثر رساندن موفقیت‌شان در یادگیری، اقدامات غیر معمولی انجام می‌دادند.

برای مطالعه این کتاب به وب‌سایت نشر نوین به آدرس nashrenovin.ir مراجعه کنید.


خرید کتاب بیش یادگیری
جستجوی کتاب بیش یادگیری در گودریدز

معرفی کتاب بیش یادگیری از نگاه کاربران
کتاب های مرتبط با - کتاب بیش یادگیری


 کتاب معامله گر منطقی
 کتاب معاملات روزانه برای زندگی
 کتاب در میان سایه ها
 کتاب مرا مسخره نکن!
 کتاب درخت زندگی
 کتاب اندیشه های شاخص در تاریخ تفکر اجتماعی