کتاب پانزده سگ

اثر آندره الکسیس از انتشارات نفیر - مترجم: سید میثم فدایی-ادبیات کانادا

پانزده سگ داستان با شرط‌بندی دو تن از خدایان اساطیری یونان، آپولو و هرمس، آغاز می‌شود. آنها در حین سرمستی درباره زبان انسان‌ها با هم بحث می‌کنند و در نهایت با این سوال مواجه می‌شوند که اگر هوشمندی انسان‌ها به حیوانات اعطا شود، آیا آنها قابلیت تجربه یک مرگ سعادتمندانه را دارند یا نه؟ به این ترتیب هوش انسانی را به ۱۵ سگ که به دلایل مختلف در یک کلینیک دامپزشگی محبوس بودند، هدیه کردند و قصه برای این سگها با تمام فراز و نشیبش از اینجا آغاز می‌شود.
آندره الکسیس در مقام نویسنده این اثر متولد ترینیداد و توباگو و بزرگ شده در کشور کانادا به شمار می‌رود. اولین رمان او با عنوان «بچگی» جایزه بهترین رمان اول کانادا و جایزه کتاب «تریلیوم» را به دست آورد و همچنین نامزد دریافت جایزه گیلر و جایزه نویسندگان تراست فیکشن شد.
کتاب‌های قبلی وی نیز شامل پناهگاه، زیبایی و غم، اینگرید و گرگ و حومه نیز در بازار کتاب کانادا با استقبال قابل توجهی همراه شد تا جایی که کتاب «حومه» وی نامزد دریافت جایزه نویسندگان تراست فیکشن راجرز شد.


خرید کتاب پانزده سگ
جستجوی کتاب پانزده سگ در گودریدز

معرفی کتاب پانزده سگ از نگاه کاربران
اگر دو ويژ گي اساسي رمان خوب امروز را خلاقيت از يك سو و برانگيختن خواننده به انديشه در باب زندگي بدانيم، اين كتاب يكي از بهترين هاست. نويسنده بدون كش داد داستن، در روايتي غم انگيز فرض هاي اساسي ما درمورد مسايلي چون اهميت زبان كارآمدي آن را به چالش مي كشد. ترجمه ي روان اثر نيز لذت بردن از آن در زبان فارسي را براي ما ممكن مي كند.

مشاهده لینک اصلی
4.5 ستاره این یک کتاب شگفت انگیز با مقدار باور نکردنی عمق روانی است. با انتزاع هوش انسانی به مجموعه ای از سگ ها (همه نژادهای مختلف، اندازه و temperaments)، الکسیس قادر به درک عمق روان شناسی فردی و اجتماعی مانند Ive هرگز هرگز دیگری دیده می شود. کل کسب و کار طبیعت سگ و طبیعت انسان بسیار لغزنده است و من فکر می کنم که الکسیس موفق به گفتن حداقل در مورد اینکه چگونه انسان ها از سگ ها به عنوان آنچه که این سگ ها (و خدایان) از انسان ها می کنند، می گویند. خیلی متفاوت از * Pastoral * (آخرین کتاب الکسیس) اما من این را بیشتر دوست داشتم.

مشاهده لینک اصلی
این یک شگفت انگیز است که هر دو از داستان داستان و مکان های سبک خواند. آنها سگ های خوب، برنت

مشاهده لینک اصلی
من خوشحالم که یک دوست من را متقاعد کرد که پایان این کتاب من را حرکت می دهد، همانطور که واقعا انجام داد. من اعتراف می کنم که من عاشق عمیقش برای سگ ها بودم، رفتارم که من فکر نمی کردم نویسنده کاملا درست باشد. به نظر می رسد یادداشت های خود را از راهنماهای تمرین غالب (a la Cesar Milan) گرفته است، که توسط تمام مربیان سگ متعهد که می دانم، کاملا رد شده اند. اگر من یک بار دیگر کلمه تسلط را بخوانم، ممکن است این کتاب را در پشته فرو بریزم. با این حال، البته این کتاب واقعا درباره سگ ها نیست و فکر می کنم بهتر می دانم. این یک کار برای بررسی خطرات آگاهی و زیبایی و آزار زبان است. هوشمندانه است آن خطرناک است و من از کسانی که ریسک ادبی را دوست دارند، تحسین می کنم. منظورم این است که زنده باشیم، و بدانیم که زنده است، و در نهایت، در این زندگی اهمیت حیات آگاهانه ما چیست؟ اینها سوالاتی است که الکسسی از او میپرسد، اگر چه او برای خواننده یک کیهان که خدایان در بهترین حالت هستند، گاهی اوقات با درد که ما را باعث می شوند، ایجاد می کند. اگر دوست دارید، کیهان خداوند خوردن سگ است. اگر او رمان خود را در یک کیهان خیرخواهانه قرار داده بود، سفر متفاوت بود. این ها انتخاب نویسنده ای است که می سازد. سوالات فکری و فلسفی کتاب کنار من، هنوز هم باید بپرسم که آیا آن را به عنوان یک رمان موفق؟ و برای پاسخ دادن به این باید بگویم که حرکت های بیشتر برای من و کسانی که طولانی تر می شوند، مربوط به خدایان و شعر و آگاهی نیستند، بلکه مربوط به ارتباط بین سگ و انسان و تا حدودی بین سگ ها و سگ ها. من می گویم درجه کمتری، زیرا بیشتر بین حیوانات قطع می شود و یک رویداد وحشتناک بعد از دیگری، که خواندن آن را دشوار می سازد. پایان (و واقعا دو تا از آنها برای خواندن من وجود دارد) با این حال موفق به حرکت من شد، همانطور که دوستم پیش بینی کرد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب: \"من تعجب می کنم، هرمس می گوید:\" اگر حیوانات هوش انسانی داشته باشند، چطور خواهد بود. \"\" من یک سال سرزنش می کنم، به آپولو پاسخ دادم، حیوانات - هر حیوانی که دوست دارید \" اگر آنها به هوش انسانی داده شوند، ناراضی تر از انسان هستند. این داستان با دو خدایان شروع به کار در نوار تورنتو آغاز می شود. چگونه می توانم مقاومت کنم؟ چه چیزی انسان را انسان می سازد؟ از آنجایی که ما برای اولین بار این اندیشه را داشتیم، این سوال همو sapiens را لرزاند. این رمان به بررسی اینکه آیا حیوانات دیگر (سگ ها در این مورد) بهتر از خود به خود آگاهی و زبان بشری می پردازند. این داستان هر دو طنز آمیز و تاریک، متفکر و متفکرانه است و به پرسش های عمیق فلسفی می پردازد. من آن را در دو جلسه خواندید، و اگر شما طرفدار حیوانات مزرعه هستید، Id به شدت این را توصیه می کنید، گرچه این یک سیاست و شعر بیشتر دارد. هشدار به دوستداران سگ وجود دارد - به یاد داشته باشید که این پانزده سگ داده شده است، و خودتان را برای آنچه که می دانید در حال آمدن است. تصادف جالب این است که من در حال خواندن این کتاب در حالی که گوش دادن به جاده باریک به شمال عمیق توسط ریچارد Flanagan، و آن را به عنوان زیبا به عنوان قطعه همراه است.

مشاهده لینک اصلی
من از Goodreads به درستی استفاده نکرده ام. وقتي كتاب ها را شروع كردم يا پايان مي دادم فراموش كردم كه بروزرساني كنم، پس احساس مي كنم پشت سرم. من فکر زیادی در مورد این کتاب دارم، اما از آنجا که Goodreads (هنوز) محل که من آن افکار را قرار داده است، باید صبر کنید و ببینید که آیا من ویدئو در مورد آن را ... خوب فقط باید صبر کنید و ببینید، بچه ها

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب پانزده سگ


 کتاب بعد از سلام چه می گویید
 کتاب فروشنده و میلیونر
 کتاب شکسپیر و شرکا
 کتاب اشتیاق یخی
 کتاب غم های کوچک
 کتاب همسر خاموش